RECENZE KLIENTŮ

Katka Menšíková
"Do Studia zdraví chodím od jeho počátku, se službami jsem spokojená. Se slečnou Adélkou se dá vždycky domluvit jak typ služby, tak termín, je velmi flexibilní. Její práce s lidmi na úpravě jídelníčku se mi velmi líbí."

Barbara Glozigová
"I já se připojuji k doporučení Studia Zdraví. Slečna Adéla mi pomohla najít zdravý a vyvážený způsob stravovaní, je velmi ochotná a nápomocná kdykoliv se na ni obrátím. Všem, kdo chtějí se svým životním stylem něco udělat, doporučuji Studio Zdraví a slečnu Francírkovou."

Pavla Oršulíková
"Vřele doporučuji. Slečna Adéla je profík se vším všudy. Empatická, příjemná a chvíle strávené ve studiu jsou skvělý relax. Po cvičení v tělocvičně se můžete osprchovat a pokračovat na lehátku ve cvičení za odměnu (stimulace). Adélko,děkuji."

Magdalena
Jmenuji se Magdalena, je mi 47 let a již nejsem obézní :)

Nebylo tomu tak vždy. Od mládí jsem bojovala s nadváhou a později s obezitou. V 35 letech jsem onemocněla diabetem II. stupně a o pět let později ulcerozní kolitidou. Inzulín,steroidy a ostatní léky na druhotná onemocnění mě v podstatě donutily vyhledat odbornou pomoc pro výživu. Já už vlastně nevěděla co a kolik mám jíst, stále jsem jen nabírala další a další kilogramy až se ručička váhy vyšplhala na 94kg! Tak jsem si řekla,že toho je už vážně dost. Nic na sebe nekoupíte, nevzhledné haleny, trika, kalhoty, stud ukázat se v plavkách (a já tak ráda vodu, moře…). Vypátrala jsem tým odborníků pod vedením doktorky Šárky Malé a objednala se na konzultaci.

Paní doktorka byla velmi vstřícná, ochotná a milá, vyslechla mě s trpělivostí a vyšetřila. Neslibovala žádné zázraky, ale rozumné a nové stravování.Vysvětlila mi, jak mé tělo pracuje a navrhla redukci o 8kg. Mně se to zpočátku zdálo málo, ale bylo mi vysvětleno, že je dobré dát si pouze rozumný cíl, aby se člověk vyhnul zklamání, když nezhubne zrovna 20kg.

Potom jsem byla předána do rukou terapeutky slečny Adélky Francírkové a tam to teda začalo. Měřením vody, tuku a svalové hmoty v těle se zjistilo, že v tom tuku snad už i plavu. Žádná voda, žádná svalová hmota, jen samý tuk… Slečna terapeutka mi stanovila přesné množství KJ na snídani, svačiny, oběd i večeře a stejně tak i časy, kdy jíst. Musela jsem se znovu naučit pít. Vzhledem k mým onemocněním jsme zpočátku těžko skládaly jídelníček, ale po té, co mi bylo vysvětleno, jak a čím danou potravinu, kterou mé tělo nestráví nebo nesmí, nahradit, bylo jasné, že se nám to podaří :).

První týdny nebyly vůbec krušné, jak by si někdo mohl myslet, až na to, že jsem si musela vše vážit, propočítávat a chystat do krabiček. Na to vše si lze velmi rychle zvyknout, protože nehladovíte, nechytá vás mlsná ani vás nepřekvapí žravá. Nicméně je skutečně nutné poctivě dodržovat stanovenou gramáž, například 35g grilované krkovice, přestože si váš přítel či manžel dává čtvrtkilovou flákotu... Důležité je, že můžete jíst prakticky cokoliv. Výpočty KJ mě nakonec začaly natolik bavit, že za pomocí obyčejné matematické trojčlenky jsem schopna si vypočítatt množství jakéhokoli jídla. Samozřejmě že i pohyb je důležitý. Mé zánětem postižené klouby moc neumožňují pohyb, tak alespoň poskakuji na velkém míči, jezdím na kole, plavu a chodím na procházky.

Dnes, po roce, jsem si na vše tak zvykla. Diabetes téměř bez léků, UK již rok v klidové fázi, klouby méně bolestivé, ale hlavně již vypadám a cítím se skvěle. Můžu nakupovat oblečení ve slevách, protože většinou jsou tam malé velikosti. Z konfekční velikosti 48-50 jsem se dostala na 36-38. Takže né "pouhých" 8 kg, ale celých 30 kg!

Určitě tento tým odborníků můžu všem směle doporučit, neboť mi výrazně dopomohli, jak ke zdraví, tak k hezké postavě. Rozhodně vědí, co dělají. Neslibují zázraky, ale přesnou a cílenou pomoc. Moc všem děkuji a přeji mnoho spokojených klientů.©